Informace k organizaci návratu dětí do MŠ od 12.4.2021

9.dubna 2021  |   Helena Korecká  |   490x  |

KOHO SE NÁVRAT DO MŠ TÝKÁ:

·         dětí, které mají povinné předškolní vzdělávání

·         dětí, jejichž zákonní zástupci jsou tzv. vybraných profesí a doloží škole potvrzení od zaměstnavatele

·         dětí, které navštěvují třídu zřízenou podle § 16 odst. 9 školského zákona

VSTUP DO MŠ:

Upozorňujeme, že osoby s příznaky infekčního onemocnění nemohou do školy vstoupit.

Příznaky infekčního onemocnění rozumíme:

·         zvýšenou tělesnou teplotu

·         suchý kašel

·         dušnost

·         zažívací obtíže (nevolnost, zvracení, bolesti břicha, průjem)

·         ztrátu chuti a čichu

·         bolest v krku

·         bolest svalů a kloubů

·         rýmu / ucpaný nos

·         bolest hlavy

Dítěti s přetrvávajícími příznaky infekčního onemocnění, které jsou projevem chronického onemocnění, včetně alergického onemocnění (rýma, kašel), je umožněn vstup do školy pouze v případě, prokáže-li, že netrpí infekční nemocí.

Každá osoba je povinna si při vstupu do budovy školy zakrýt dýchací cesty, a to takovým ochranným prostředkem dýchacích cest, který je uveden v aktuálně platném mimořádném opatření MZd.

Děti v MŠ nemají povinnost nosit ochranné prostředky dýchacích cest.

Testování probíhá od 6.15 do 8.00 v testovacích prostorách

1. Před testováním si každý testovaný vydezinfikuje ruce.

2. Dohlížející osoba informuje děti a zákonné zástupce o průběhu odběru.

3. Každý testovaný obdrží jednu testovací sadu a rozbalí a připraví všechny komponenty.

Všechny dohlížející osoby mají po celou dobu odběrového procesu správně nasazené roušky nebo respirátory.

Dohlížející osoby mají k dispozici jednorázové rukavice.

Během testování je zajištěno větrání.

LEPU test

Zákonný zástupce provádí samoodběr dle pokynů:

— Během odběru vzorku by měla být hlavička výtěrové tyčinky zcela zasunuta do nosní dírky a jemně

5krát otočena. Následně se odebírá vzorek stejnou výtěrovou tyčinkou z druhé nosní dírky stejným

způsobem, aby se zajistilo dostatečné množství vzorku. Po dokončení si testovaný opět nasadí roušku.

— Dohlížející osoba kontroluje správnost provedení samoodběru.

Dle pokynů dohlížející osoby každý testovaný se zákonným zástupcem pokračuje krokem vyhodnocení testu:

— otevírá vyhodnocovací kartu

— vsouvá výtěrovou tyčinku do označených otvorů (z otvoru B do otvoru A)

— odstraňuje lepicí proužek

— dohlížející osoba nakape 6 kapek přiloženého roztoku (všechny ostatní kroky provádí ZZ)

— otočí tyčinkou dvakrát tam a zpět, uzavře vyhodnocovací kartu a lehce přimáčkne

Zákonný zástupce spouští odpočet času k vyhodnocení v délce 15 minut.

Výsledek testu zaznamená dohlížející osoba do seznamu testovaných a provede dezinfekci prostor.

S SEBOU DO MŠ:

V rámci ochrany zdraví dětí budeme maximálně využívat venkovního prostředí.

Prosíme tedy o:

·         batůžek s lahví pití alespoň 0,5l

·         svačinu budeme mít ze školky, nic k jídlu dětem do batůžku prosím nedávejte

·         vybavte šatnu náhradním oblečením od ponožek po mikinu

·         dejte do šatny HOLINKY, pláštěnku

Velice Vám děkujeme za spolupráci a věříme, že tuto nelehkou dobu ještě chvíli zvládneme a již brzy se sejdeme se všemi dětmi v naší školce :-)

Video k testování:  zde

Fotografie k článku