Nabídka workshopů pro předškolní děti

8.září 2021  |   Helena Korecká  |   354x  |

Vážení rodiče předškoláků,

nabízíme Vám, ve spolupráci s Pedagogicko – psychologickou poradnou Jbc n. N., odpolední bezplatné setkávání rodičů s dětmi k přípravě dětí do ZŠ. Každé setkání se budeme věnovat jiné oblasti (viz níže), pouze si zakoupíte materiály, se kterými budou děti pracovat. První přednáška je organizována bez dětí, dalších 5 workshopů bude probíhat společně s dětmi. Začínáme od října, 1 x měsíčně. Zájemci se mohou hlásit u paní učitelky na třídě.

Přednáška pro rodiče VŠEOBECNÁ ŠKOLNÍ ZRALOST se uskuteční 18. 10. 2021 od 15.30 hod.

Školní zralost 18. 10. 2021 od 15.30 hod.

Přednáška o souboru schopností a dovedností, které by měly děti zvládat před zahájením školní docházky. Konkrétně se jedná o motorické dovednosti, zrakové a sluchové vnímání, pracovní, sociální a emoční zralost.

Motorika  8. 11. 2021 od 16.00 hod.

Workshop zaměřený na motorické dovednosti (hrubá, jemná motorika a grafomotorika) a jejich rozvoj, který jde ruku v ruce s dobrým rozvojem písemného projevu.

Sluchové vnímání 17. 1. 2022 od 16.00 hod.

Důraz je kladen na rozvoj sluchového vnímání, jakožto jeden z předpokladů rozvoje písemného a čtenářského projevu. Konkrétně se jedná o sluchové rozlišování, rytmizaci, sluchovou paměť.

Zrakové vnímání 13. 12. 2021 od 16.00 hod.

Setkání na téma „zrakové vnímání“, jakožto další z předpokladů pro dobrý rozvoj čtenářských a písemných dovedností. Jedná se zejména o zrakové rozlišování, figuru a pozadí a zrakovou paměť.

Pracovní zralost 14. 3. 2022 od 16.00 hod.

V této přednášce seznamujeme s pojmem „pracovní zralost“ – koncentrace pozornosti, samostatná práce dle pokynů, výdrž při práci atd. Při workshopech pak konkrétně nahlížíme do činností, které oblasti pracovní zralosti rozvíjejí.

Emoční a sociální zralost 14. 2. 2022 od 16.00 hod.

Při přednášce vysvětlujeme pojmy „emoční a sociální zralosti dětí“. Diskutujeme o tom, co se dá za nezralost považovat, a co je např. „pouze“ povahový rys dítěte. Ve workshopu je rodičům nabídnuta možnost sledovat, jak si jejich děti vedou v konkrétních sociálních situacích. Jaké sociální role jsou jim vlastní.