Informace ke karanténě v MŠ

6.prosince 2021  |   Helena Korecká  |   406x  |

z důvodu výskytu nemoci COVID-19, je dětem, které byly přítomné v MŠ v pátek 3. 12. nařízena karanténa.

Informace k testování naleznete níže.

POZOR ZMĚNA od 6. 12. 2021 - pokud budete čerpat OČR, vydává potvrzení o nařízené karanténě MŠ.

Předem děkujeme za pochopení a spolupráci.

V Jablonci nad Nisou dne 6.12.2021

Informace pro rodiče dětí Mateřské školy Koníček Železný Brod, příspěvková organizace v souvislosti s výskytem COVID-19 pozitivní osoby

vzhledem k tomu, že Vaše dítě přišlo ve škole do kontaktu s COVID–19 pozitivním pedagogem, od kterého se mohlo nakazit, vztahuje se karanténa na děti celé MŠ. Zároveň bylo škole vydáno rozhodnutí Krajské hygienické stanice o uzavření této školy.

V průběhu karantény děti musí absolvovat jeden PCR test na COVID-19 nejlépe mezi 5. až 7. dnem od posledního kontaktu s pozitivní osobou. Pokud by se však u Vašeho dítěte vyskytly jakékoliv zdravotní potíže (rýma, bolest, hlavy, únava, zvýšená teplota aj.), odběr neodkládejte a dítě přiveďte na test ihned.

V případě, že tento PCR testy bude negativní, karanténa se dítěti ukončuje 7. dnem od posledního kontaktu s pozitivní osobou 10.12.2021.

Pokud dítě PCR test neabsolvuje, karanténa mu bude ukončena po 14 dnech od rizikového kontaktu tj. 17.12.2021

Není nutné, abyste si sami udělali rezervaci na PCR odběr ve Vámi vybraném odběrovém místě – ve středu 8.12.2021 v 10:00 hodin bude provádět odběry mobilní tým před budovou MŠ.

Výsledky PCR testu byste měli obdržet formou SMS zprávy v den testu večer, případně následující den, nejpozději však do 48 h. Potvrzení o výsledku testu je možné si stáhnout ze stránky www.ocko.uzis.cz.

Postup bude následující:

-          pokud bude test pozitivní: pozitivní dítě bude muset zůstat v min. 14  denní izolaci. Jeho zákonný zástupce by měl být kontaktován Krajskou hygienickou stanicí nebo Národním externím trasovacím call centrem, kdy mu bude mu vysvětlen další postup, včetně nařízení karantény nejbližším kontaktům.

-          pokud bude test negativní: takové dítě do konce nastavené karantény musí zůstat doma, a pokud se v této době u něj neprojeví žádné klinické příznaky onemocnění, karanténa se posledním dnem ukončí a následující den může dítě zpět do školy/kroužků/běžného režimu.

Podle aktuálně platných mimořádných opatření ministerstva zdravotnictví se karanténa nevztahuje na osoby/děti, které mají více jak 14 dní po druhé dávce očkování nebo jsou ve lhůtě do 180 dnů od prožitého onemocnění – v těchto případech přesto doporučujeme absolvovat kontrolní PCR test (také mezi 5. až 7. dnem od posledního kontaktu).

Shrnutí:

·         Karanténa pro Vaše dítě je nastavena do: s testem do 10.12.2021/ bez testu do 17.12.2021 včetně

·         PCR test provést nejlépe v termínu: ve středu 8.12.2021 v 10:00 hodin bude provádět odběry mobilní tým před budovou MŠ.

ČASOVÝ HARMONOGRAM: SLUNÍČKA 10.00 hod., SRDÍČKA 10.15 hod., BERUŠKY 10.30 hod.

·        Pro osoby s ukončeným očkováním nebo po prožití COVID-19 do 180 dnů neplatí povinnost karantény, ale je doporučen PCR test.

Na závěr uvádíme, pokud potřebujete být s dítětem doma a čerpat OČR (ošetřování člena rodiny), obraťte se na zástupce Vaší školy, který vydá potvrzení o nařízené karanténě jako podklad pro vyplácení ošetřovného.

Děkujeme Vám za spolupráci a v případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na tel: 483 368 510

Mgr. Petra Hrubá

vedoucí oddělení hygieny dětí a mladistvých