Hlavní cíle

1. Připravit zdravé, otužilé, odolné, tělesně zdatné a pohybově schopné dítě, které má předpoklady pro úspěšný nástup školní docházky.

Prostředky: vycházky, stravování, pitný režim, otužování, pobyt na zahradě, cvičení

Zodpovědnost: všechny učitelky

2. Rozvíjet rozumové schopnosti a řeč, souvisle a srozumitelně se vyjadřovat a komunikovat s kamarády i s dospělými.

Prostředky: organizované skupinové i individuální činnosti, jazykové chvilky, rozhovory s dětmi, vystoupení na veřejnosti

Zodpovědnost: všechny učitelky

3. Získávat zkušenosti objevovat zákonitosti okolního světa, rozvíjet počátky logického myšlení, podněcovat samostatnost a tvořivost při řešení problémů.

Prostředky: organizované skupinové a individuální činnosti po celý den, náhodné situace

Zodpovědnost: všechny učitelky

4. Vést děti k tomu, aby chápaly a viděly krásu ve svém okolí, v umění, v životě, vypěstovat v dětech schopnost vnímat a prožívat estetický zážitek.

Prostředky: organizované skupinové a individuální činnosti, vycházky do přírody, koncerty, divadelní představení, výstavy, flétny, pěvecký kroužek, kroužek keramiky

Dnes je 13. dubna 2021
a svátek má Aleš.